Zdrowe jelita to bezpieczna ciąża
15863
post-template-default,single,single-post,postid-15863,single-format-standard,wp-custom-logo,bridge-core-2.5.8,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-title-hidden,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22,elementor-page elementor-page-15863

Zdrowe jelita to bezpieczna ciąża

Czy wiesz, że...

zdrowe jelito odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu się mechanizmów immunologicznych u noworodka? One rozpoczynają się już w łonie matki,w zasadzie od samego poczęcia.

Jelito to nie nie tylko przewód, do którego wpada pożywienie, to przed wszystkim ok. 80% dojrzewającego systemu immunologicznego. Dlatego tak istotne jest zdrowe jelito mamy już przed ciąża, ale oczywiscie rowniez w jej trakcie. To fundament naszego zdrowia ale i zdrowia naszego dziecka. Jeżeli już przed ciążą kobieta cierpi na zaburzenia prawidłowego funkcjonowania ukł. Immunologiczego, które mogą objawiać się: alergiami, nietolerancjami pokarmowymi, chorobami tarczycy, cukrzycą to prawdopodobieństwo przekazania podobnych predyspozycji naszemu maleństwu jest gigantyczne!
To niezwłoczne wskazanie do rozpoczęcia celowanej probiotykoterapii! Nie zapominaj o tym.

Jakie funkcje pełni jelito?
-Jelito łączy ąwiat zewnętrzny ze światem wewnętrznym
-Odpowiedzialne jest za perfekcyjne trawienie pokarmów i wchłaniane substancji odżywczych
-To silny organ odpowiedzialny za naszą immunologie
-Jelito jest silnikiem,który stymuluje wszystkie najważniejsze procesy w organiźmie

Jeżeli jelito jest zaniedbane, równocześnie maleje różnorodność genetyczna naszych mikrobów.
Zaczyna się złe samopoczucie, niewlaściwe trawienie, nieoptymalne wchłanianie witamin (co często generuje niedobory).

Jeżeli szwankuje jelito, szwankuje nasza obrona immunologiczna i zaczynamy chorować. To bardzo prosty do zrozumienia ciąg zdarzeń.
Skoro jelito jest motorem napędzającym nasze życie, to pewnie zdajecie sobie sprawę,że zdrowe jelito będzie podstawą zdrowia naszego dziecka.
To podstawa tak oczywista, że często zdarza nam sie ją ignorować.
Jak zadbać o jelito w trakcie ciaży, a co najważniejsze jak właściwie się do niej przygotować będę Wam zdradzać na bierząco.
Pamiętajcie, że zdrowa mama to zdrowy bobas 🙂

Do usłyszenia
Magda

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.