Fizjoterapia uroginekologiczna
15894
post-template-default,single,single-post,postid-15894,single-format-video,wp-custom-logo,bridge-core-2.5.8,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-title-hidden,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-24.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22,elementor-page elementor-page-15894

Fizjoterapia uroginekologiczna

Serdecznie zapraszam na wywiad, który przeprowadziłam z cudowną osobą, o wielkiej wiedzy, wieloletnim doświadczeniu i wyjątkowym podejsciu do pacjęta.

Gośćiem mozmowy jest Karolina Olszewska, wszechstronnie uzdolniona fizjoterapeutka o nieprzeciętnej wiedzy i wielkiej pasji. Karolina jest włąścicielka Physio Harmony. Zapraszam do obejrzenia naszej rozmowy, mam nadzieje, że opowiemy Wam o czymś nowym. Ciekawa jestem waszych pytań i komentarzy.

Fizjoterapeuta ginekologiczny – czym się zajmuje, komu może pomóc?
To profesja, nadal bardzo mało powszechna w polsce zajmująca się zarówno diagnostyką jak i profilaktyką oraz leczeniem schorzeń i nieprawidłowosci związanych z budową i funkcją w obrębie miednicy.

Błędnie postrzegane jest, że fizjoterapia uroginekologiczna przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet. Również mężczyźni mogą i powinni korzystać z tych usług.
Zakres pracy fizjoterapeuty jest bardzo szeroki. Są to działania zarówno w obrębie ginekologii, jak i urologii, seksuologii ale również proktologii.
Proktologia z koleji silnie powiązana jest z pracą i zdrowiem jelit oraz terapią wisceralną.
Szczególną rolę fozjo. uroginekologiczna odgrywa w przygotowaniu do ciąży,w zdrowym jej prowadzeniu, ale jak zdradziła nam nasza scecjalistka, również we wspomaganiu leczenia niepłodności.
Fizjoterapia nie tylko przygotowuje organizm kobiety do porodu, ale jest również w stanie efektywnie wpłynąć na doleglowośći i bóle ciążowe. Specjalista zajmuje się również pracą z mięśniami dna miednicy, ukierunkowuje na pracę z oddechem i pomaga dobrać odpowiednią aktywność fizyczną dla kobiety w ciąży.
Również po porodzie wskazana jest wizyta kontrolna u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Odbudowa mięśni,praca z bliznami, wspomaganie regeneracji to tylko niektóre z działań mających na celu przywrócić zdrowie i pełną sprawność fizyczną świeżo upieczonej mamie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.